Close

Kompleksowe wykonanie instalacji elektrycznych na STACJI GROCHÓW

Umowa zawarta z WIBAR-Instalacje Sp. z o.o. dotyczy realizacji prac w zespole budynków mieszkalnych wielorodzinnych (A, B) wraz z garażami podziemnymi oraz komórkami lokatorskimi. Inwestycja zlokalizowana jest przy ulicy Przeworskiej 1, w Dzielnicy Praga Południe w Warszawie, na działkach ew. nr 10 i 11 z obrębu 3-02-12. Architektura osiedla „Stacja Grochów” inspirowana jest modną skandynawską stylistyką.

W projekcie osiedla zaplanowano budowę 138-u mieszkań, od 1 do 4-pokojowych, usytuowanych w dwóch 5-cio i 6-cio piętrowych budynkach. Na kondygnacjach podziemnych, stanowiących garaże oraz miejsca parkingowe, umieszczone będą komórki lokatorskie i pomieszczenia techniczno-sanitarne tj. węzeł cieplny, przyłącze wody, pomieszczenie elektryczne, teletechniczne itp. W jednym z budynków, na parterze, znajdą się pomieszczenia o funkcji usługowo-handlowej oraz pomieszczenie techniczne, przeznaczone dla ochrony.

Teren osiedla został podzielony na część zieleni wspólnej i rekreacyjnej oraz część zieleni przynależnej do poszczególnych mieszkań, zlokalizowanych na parterze budynku A. Ponadto, na terenie osiedle zaplanowano stację transformatorową, dodatkowe miejsca parkingowe oraz altany śmietnikowe.

Zakres czynności obejmuje kompleksowe wykonanie instalacji elektrycznych i teletechnicznych zgodnie z dokumentacją projektową, w szczególności:

  • instalacji elektrycznej (rozdzielnice, trasy kablowe, WLZ, instalacje siły i oświetlenia, osprzętu, instalacji odgromowej, oświetlenia zewnętrznego, ogrzewania podjazdu, przejść pożarowych),
  • montażu opraw oświetleniowych,
  • instalacji domofonowej z kasetą wideo w wejściach do klatek oraz domofonem z opcją wideo w lokalach mieszkalnych,
  • systemu telewizji dozorowej (CCTV),
  • systemu kontroli dostępu (KD),
  • systemu sygnalizacji pożaru (SSP),
  • instalacji systemu oddymiania,
  • instalacji zbiorowej telewizji naziemnej i satelitarnej (RTV/SAT),
  • doprowadzenie instalacji elektrycznych, teletechnicznych, alarmowych do wszystkich niezbędnych urządzeń wymienionych w dokumentacji wykonawczej wentylatorów, wind, szaf sterujących, pomp, kotłów, wpustów tarasowych, trasy kabli grzewczych, szlabanu, z wyłączeniem instalacji wentylacji oddymiającej i montażu urządzeń wentylacyjnych.