23 maja, 2021

EHES – AKTUALNOŚCI

WIBAR wdraża moduł szybkiego ładowania EHES™…

Grupa WIBAR wprowadza na rynek innowacyjny produkt będący rezultatem projektu B+R. EHES™, czyli inteligentny i ekologiczny moduł hybrydowy do zasilania urządzeń i maszyn jezdnych. Urządzenie przechodzi ostatnie testy i certyfikacje, umożliwiające wprowadzenie go na rynek. Hybrydowy zasobnik energii przeznaczony jest głównie do automatyzacji wózków jezdnych przeznaczonych do powierzchni magazynowych, pozwalający na bezobsługową pracę urządzeń w trybie 24h/7d.

Oprócz bardzo krótkich czasów ładowania oraz żywotności, nieosiągalnej dla tradycyjnych akumulatorów AGM i Li-ion, urządzenia te wyróżniają się długim czasem eksploatacji  bez konieczności obsługi.

Wybierając bezobsługowy i w pełni zautomatyzowany system EHES, długoterminowe koszty eksploatacji wózków AGV mogą być niższe nawet o 90%, co pozwala zmniejszyć koszty inwestycji w perspektywie 10 lat, nawet o 60% w stosunku do tradycyjnych akumulatorów AGM, a także technologii litowo-jonowej.

Ponadto opracowane moduły mogą być stosowane równieź w ekstremalnych warunkach temperaturowych, np. przy -30°C,  bez negatywnego wpływu na żywotność produktu, gdzie tradycyjne  baterie litowo-jonowe nie mogą być  ładowane, a technologia AGM traci ponad 35% pojemności.

Zastosowanie najnowocześniejszej technologii pozwala w niewielkiej obudowie EHES zintegrować także wysokosprawny układ ładowania o mocy do 10kW. Wysoka sprawność ładowania powoduje mniejszą energochłonność magazynu energii oraz dłuższy czas pracy autonomicznej, co wpływa pozytywnie na efektywność energetyczną (mniejsze zużycie energii) i pozytywnie wpływa na bilans ekonomiczny inwestycji.

Opracowany moduł zasilania zintegrowany jest w metalowej obudowie o wysokiej wytrzymałości (IK20). Wykonanie obudowy jest w pełni hermetyczne (IP65) i zabezpiecza przed dostaniem się wilgoci oraz zapylenia do wewnątrz. Niewielkie wymiary oraz specjalne, hermetyczne przyłącza elektryczne pozwalają na łatwą implementację i szybki montaż w docelowych aplikacjach.

Bezobsługowy system EHES jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku AGV, gdzie rozwój I funkcjonalność urządzeń, maszyn jezdnych I autonomicznych postępuje bardzo szybko, jednak wyraźnie słabszym elementem, który nie rozwija się w tym samym tempie jest system zasilania. Ponadto system EHES™ może być z powodzeniem stosowany w do: samojezdnych platform do magazynów, autonomicznych wózków transportowych, maszyn i urządzeń produkcyjnych. Zwiększona wytrzymałość i trwałość produktu może w przyszłości być także zastosowana w najbardziej wymagających aplikacjach tj. w technice militarnej czy inżynierii kosmicznej.

Zainteresowany współpracą?

Zapraszamy do kontaktu: ehes@wibar.pl